Výtvarná dílna BRATKOVICA 2012 (10.10.2012)

Ve dnech 4. – 7. října 2012 se uskutečnila tvořivá dílna mladých výtvarníků, mezinárodní  „Plenér 2012 – podzimní imprese“.

Organizátorem byla Základní umělecká škola v Senici, Město Senica, občanské sdružení Výchova uměním při ZUŠ Senica a Gymnázium Velké Pavlovice. Tvořivá dílna se uskutečnila v lokalitě středního Slovenska, v osadě Bratkovica, 7 km od  Detvianské Huti. Zúčastnilo se jí 15 studentů ve věku 14 – 19 let (7 z Velkých Pavlovic), osm dospělých výtvarníků, žáků studia pro dospělé při ZUŠ Senica a dva pedagogové – výtvarníci (Velké Pavlovice, ZUŠ Senica).

Výtvarníci si vyzkoušeli různé výtvarné techniky zobrazování krajiny, přírody a místní architektury. Vznikla celá řada velmi kvalitních prací, které budou moci návštěvníci shlédnout na výstavách ve Velkých Pavlovicích (v prosinci 2012) a v Senici (v lednu 2013).

Výtvarníkům přálo i slunečné počasí, které zvýraznilo prožitek z podzimních barev a nálad, což se příznivě odrazilo i ve výtvarné tvorbě. Těchto několik podzimních dnů se pro všechny stalo oázou klidu, krásné přírody s malebnými chaloupkami a lidské moudrosti vepsané do tváří starousedlíků.

V Bratkovici bylo moc hezky, symbióza mládí a zkušeností těch starších vytvářela atmosféru pracovitosti, pohody a porozumění. Všichni si odnáší plno krásných zážitků, nové zkušenosti.

Ing. Marie Šmídová

Výtvarná dílna Bratkovica 2012 // Foto © 2012 Ing. Marie Šmídová & studenti


zpět do novinek