Vítězem X. ročníku fotbalového turnaje – Senica (6.2.2010)

Turnaj, který vznikl v roce 2001 pod názvem Memoriál Klementa Minaříka, byl zpočátku pořádán jako pocta zesnulému spoluhráči velkopavlovických hráčů Klementu Minaříkovi. Později byl přejmenován na turnaj "O pohár Modrých Hor" a je poctou všech hráčů, kteří se s fotbalem a celým životem rozloučili hodně předčasně. Z mnoha těchto jmen můžeme uvést několik z doby nedávné - Jaroslav Trsťan, Karel Franc st., Vladimír Škoda, atd.

Ve sportovní hale základní školy se v sobotu 6. února 2010 sešlo více než 60 bývalých aktivních fotbalistů, odehráno bylo 21 dramatických utkání a padlo v nich 79 branek. Po zásluze zvítězili hráči ze Senice před domácími fotbalisty, na třetím místě se umístil nováček turnaje - mužstvo z Hovoran a na čtvrtém místě Ždírec nad Doubravou.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jaro Šulla ze Senice, nejlepším brankářem Zdeněk Wasserbauer ze Ždírce a nejlepším střelcem s 10 brankami Pavel Procházka z domácího družstva.

Stejně jako v minulých letech nebylo vítězství v turnaji tím nejhlavnějším cílem, proč se tito fotbalisté na turnaji sešli a bojovali jako před pár desítky let. Tím cílem byly vzpomínky, příjemná atmosfera a ještě důkaz toho, že i po ukončení aktivní fotbalové kariery si dokážou obout tenisky a stále rozdávat radost ze hry.

Ing. Pavel Procházka

Fotbalový turnaj "O pohár Modrých Hor" // Foto © 2010 Archiv města Velké Pavlovice


zpět do novinek