Velkopavlovická výstava zazářila v Senici (28.6.2014)

Již tradičně představili amatérští fotografové z Velkých Pavlovic a jejich další kamarádi svou každoroční výstavu v Záhorském osvětovém středisku v Senici. Do partnerského slovenského města se přestěhovaly fotografie, které jsme vystavovali ve Velkých Pavlovicích letos v dubnu a které tvoří společnou výstavu s názvem „Zastavený čas“.

Na vernisáž se tentokrát zástupci 19 vystavujících fotografů vydali v sobotu 28. června, těsně před letní prázdninovou a dovolenkovou sezónou. Velké poděkování patří i dalším velkopavlovickým občanům, kteří se s námi na celodenní výlet do Skalice a Senice vypravili a kteří také naše fotografy na vernisáži výrazně podpořili.

Díky nabídce dr. Krištofové, ředitelky ZOS Senica, jsme si mohli zdarma prohlédnout výstavu fotografických prací oceněných v krajské soutěži neprofesionálních fotografů AMFO 2014 v Záhorském muzeu ve Skalici, prošli jsme nejznámější trasu prohlídky historické Skalice a odměnili jsme se zmrzlinou v cukrárně na skalickém náměstí. Potěšilo nás, když jsme zjistili, že Michal Krištof získal v kategorii barevné fotografie autorů do 21 let ocenění právě na krajském AMFU 2014 za snímky z vinařské uličky pod Starou horou, které vyfotografoval v našem městě loni na podzim.

Primátorovi Senice vděčíme za finanční prostředky na pohoštění v soukromém minipivovaru Štramák v Senici, Radě města Velké Pavlovice pak za bezplatné poskytnutí autobusu pro hezký výlet.

Pokud vás umění fotografie zajímá, můžete se spolu s námi těšit na reciproční výstavu fotografií členů Fotoklubu při ZOS Senica, kterou představíme ve Velkých Pavlovicích na podzim.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice

Výstava fotografií českýcha a slovenských autorů v Senici // Foto © 2014 Mgr. Dana Růžičková


zpět do novinek