Velké Pavlovice navštívila delegace novinářů ze Švýcarska (19.9.2010)

V neděli dne 19. září 2010 navštívila Velké Pavlovice skupina švýcarských novinářů v čele s panem Reném Cusinem z okresu La Broye, který obývají z 97 % francouzsky hovořící občané (www.labroye.ch). Za česko-slovenskou stranu hosty doprovázel pan Petr Horváth ze Senice, který ve Švýcarsku mnoho desetiletí žil. Na velkopavlovické radnici vzácnou návštěvu přivítali starosta Ing. Pavel Procházka a místostarosta Ing. Zdeněk Karber.

Starosta hosty seznámil s naším městečkem a odpověděl na řadu zajímavých otázek. V programu dále nechyběla ukázka lidových krojů, hudby, písní a tanců. K místnímu folklóru neodmyslitelně patří také velkopavlovické hodovní koláčky a samozřejmě i víno, protentokrát se ochutnávalo z Vinařství Mikulica.

Další zastávkou se stal kostel Nanebevzetí Panny Marie s průvodním slovem pana faráře Mgr. Petra Papouška. Gymnáziem hosty provedl ředitel PaedDr. Vlastimil Kropáč. Na farním dvoře si výprava prohlédla sochy z řezbářského sympozia a ve sklípku ochutnala vzorek vína. Poté si prošla park za Trkmankou a okolí Pavlovic shlédla z ptačí perspektivy – z rozhledny Slunečná. Návštěvu města naši hosté ze Švýcarska zakončili degustací ve Vinařství V&M Zborovský.

Ing. Zdeněk Karber

Návštěva vzácných hostů ze Švýcarska // Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber


zpět do novinek