Rozhledna Slunečná, cesty zaječských prvňáčků cíl! (23.6.2014)

Žádný aquapark, dinopark, lanopark či Bongo hala. Komerčních taháků, především nemalých peněz z kapes, už máme dost! „Což takhle vyrazit si na Slunečnou? Ze Zaječí to máme co by kamenem dohodil!“ ….napadlo letošní prvňáčky ze ZŠ Zaječí s paní učitelkou Zemanovou. Od nápadu k samotnému výletu nebylo daleko, uskutečnili jej o krásném slunečném pondělí 23.června 2014. Vězte, na Slunečné se jim ohromně líbilo!

Paní učitelka malým žáčkům připravila bohatý program. Pobavili se o samotné rozhledně, dověděli se, kdy byla vybudovaná, kolik čítá metrů, při výstupu na vrchol si sami na vlastní nožky i hlavičky přepočítali kolik že schodů má, ukázali si a vyjmenovali sousední obce a vzpomněli i na řadu dalších rozhleden v okolí. Vždyť samotné Zaječí má hned dvě, Dalibora a Maják! A na dohled je rozhledna Kraví hora nad Bořeticemi.

Všechny jmenované rozhledny si našli na předem pečlivě připravených mapách. Kdo dával pozor a bedlivě naslouchal, byl králem tzv. „slepé mapy“. S tou se prvňáčci setkali pod Slunečnou zcela poprvé a věřte či ne, zaznačování velkopavlovické, bořetické a obou zaječských rozhleden jim nedělalo žádné problémy.

Vše zvládli na jedničku! Známky jsou však už uzavřené a tak místo jedničky do notýsku dostali malý balíček plný překvapení a dárečků z velkopavlovického Turistického informačního centra.

Co by to byl za výlet bez pořádné svačiny, zmrzliny a nákupu dárečků? O nic nebyly děti ochuzeny. Pod Slunečnou byl otevřen kiosek plný laskomin a drobných suvenýrů a všude okolo? Ohromný plac jako stvořený pro malování křídou. Toho děti bohatě využily a tak, dokud nezaprší, můžete se sem přijít pokochat obrázky na téma „Léto“.

Děti přijely ze Zaječí do Velkých Pavlovic autobusem a domů se vrátily vlakem. Cestou na zastávku si ještě zazpívaly u kapličky sv. Urbana a pohrály se v parčíku u vlakové zastávky.

První školní výlet malých prvňáčků byl super a my, pracovníci Turistického informačního centra ve Velkých Pavlovicích, jsme velmi potěšeni a možná i trošku pyšní, že si jako cíl vybrali právě naši rozhlednu Slunečná. V silné konkurenci všech komerčních, historických či přírodních lákadel, kterých je v okolí více než dost, jsme obstáli.

Hurááá, sláva nazdar výletu!

Karolína Bártová, TIC Velké Pavlovice

Rozhledna Slunečná, cíl školního výletu prvňáčků ze Zaječí // Foto © 2014 Karolína Bártová


zpět do novinek