Putování za burčákem po Modrých Horách (10.9.2011)

Již počtvrté se v sobotu vydaly stovky turistů a cykloturistů poznávat krásu Modrých Hor. Kdo k nám zavítal a k akci se připojil, jistě nelitoval. Dobře značená trasa a otevřené vinné sklepy nabízející degustace jsou vítaným lákadlem pro návštěvníky. A když se k tomu ještě přidá nádherný prosluněný den s vůní burčáku, nezbývá než dodat „značka ideál“.

Každý, kdo si zakoupil na razítkovacím stanovišti pod rozhlednou Slunečná startovací balíček, obdržel nezbytný razítkovací průkaz s propozicemi cyklovýšlapu. Ten obsahoval mapku trasy, seznam a stanoviště dalších šesti razítkovacích míst, seznam otevřených vinných sklípků, a další nezbytné informace. Dále si každý mohl hned na startu obléci slušivé modré tričko s bílým logem Modrých Hor, zavěsit si krk žlutou taštičku určenou pro uložení jak tištěných propagačním materiálů, ale především potřebné skleničky na víno a dle mapy vyrazit do terénu.

Trasa Putování za burčákem po Modrých Horách vedla po ose vyznačené cykloturistické trasy Modré Hory, jež je v terénu velmi kvalitně a přehledně vytyčena tradičními a osvědčenými žlutými značkami. Cyklisté, ale i pěší turisté, měli za úkol nasbírat všech šest razítek, za které získali čestný pamětní list mikroregionu Modré Hory. Většina návštěvníků pak končila ve Vrbici, kde si nenechala ujít tradiční obřad Zarážení hory v podání ochotnického spolku Okolo Luže.

 

Co k tomu dodat?
Počasí bylo nádherné, lahodný burčák tekl proudem
a my se již nyní těšíme na V. ročník Putování
za burčákem po Modrých Horách!

 

Příště v Modrých Horách na shledanou!

Ing. Přemysl Pálka

Putování za burčákem po Modrých Horách // Foto © 2011 Ing. Přemysl Pálka


zpět do novinek