Piráti z příměstského tábora pokořili i rozhlednu Slunečná (17.8.2012)

Hektický předhodovní týden se nesl ve Velkých Pavlovicích krom velkého úklidu, příprav na slavnosti a pečení také ve znamení příměstského tábora, který o letošních prázdninách již podruhé pořádalo Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice.

Celkem 11 dětí z Velkých Pavlovic a paralelně také 15 dětí ze sousedních Bořetic se pro těchto pět pracovních dnů proměnilo v piráty a námořníky. Pod vedením vedoucích Evy Jilkové a Marie Holáskové, Honzy Vlacha a Anety Petráskové si krásně nabatikovaly trička, absolvovaly pěší túru na pavlovickou rozhlednu Slunečná a právě zde si také zahrály hru zvanou „fuskáčová“. Pokud vám název něco připomíná, máte dobrý postřeh!

Válčilo se totiž velmi netradičními rafinovanými zbraněmi a to vycpanými ponožkami připevněnými na špagátcích. Pokud byl někdo takovou střelou zasažen, musel odevzdat lísteček představující jeden ze svých cenných životů. Ten kdo se ocitl bez lístečků, byl rázem mrtvý a musel poražen opustit kolbiště. Nutno dodat, že se právě tato hra stala celotáborovým šlágrem, děti jí byly přímo nadšené!

Ke konci týdne se všichni táborníci sešli v Bořeticích, kde je stejně jako o prvním červencovém turnuse čekalo nocování, v tělocvičně místní základní školy.  Večer se samozřejmě neobešel bez táboráčku, opékání křupkavých voňavých špekáčků a také strastiplné strašidlácké stezky odvahy. Ta vedla po trase nové cyklostezky v tzv. „rasovně“. Už název sám tohoto místa nevěstí nic dobrého a tak je nasnadě, že musely dětičky překonat nejednu nástrahu. Naštěstí se zde protentokrát zcela mimořádně žádný „ras“ nezdržoval a tak kupodivu naprosto všechny děti stezku ve zdraví a s úsměvem na rtu přežily :-)!

V pátek byl týdenní pobyt zakončen kolektivní celodenní hrou o poklad, kde se soutěžilo v rychlosti a šikovnosti při získávání čepice. Ten kdo byl nejhbitější, odnesl si z tábora kromě krásných zážitků a vzpomínek také drobnou cenu a dáreček!

Ing. Lenka Bukovská, vedoucí tábora

Pirátský příměstský tábor navštívil i rozhlednu Slunečná // Foto © 2012 Jiří Huslíkzpět do novinek