Náročný workshop (17.5.2011)

Náročný workshop – tak nazval amatérský video-kameraman, jeden z účastníků projektu Uměním poznáváme své sousedy realizovaného Městem Velké Pavlovice, svou krátkou video-nahrávku z Májových otevřených sklepů 2011 a z dvoudenního pracovního setkání, které probíhalo v prvním květnovém víkendu.

Tématem workshopu byla pro začínající i trošku zkušenější video-kameramany „reportáž“. Účastníci se tedy měli naučit, jak by měla být pro reportáž nahrávka koncipována, obsahově rozvržena, natočena, sestříhána, upravena a opatřena hudbou nebo průvodním slovem. Pro 10 amatérů z Velkých Pavlovic a ze Senice to věru nebyl nejlehčí úkol. Práce video-kameramana je především o technických znalostech a dovednostech, ke kterým se musí připojit také schopnosti dokumentární a reportérské. Na dokonalé zvládnutí tohoto úkolu patrně nebude stačit ani 12 měsíců trvání projekt.

Výstupem ze zmíněného workshopu bude společná krátká video-reportáž, na které účastníci stále ještě pracují pod vedením svého lektora, Bc. Jaroslava Beneše z Brna. Účastníci si také tvoří své vlastní krátké reportáže z materiálu, který během otevřených sklepů pořídili.

Více informací o projektu UMĚNÍM POZNÁVÁME SVÉ SOUSEDY naleznete po kliknutí ZDE

 

Ukázku, o kterou se s námi video-kameraman
podělil v rámci vedení a monitorování projektu,
si můžete nyní prohlédnout...

 

Vilém Huber


zpět do novinek