MIROSLAVA NĚMCOVÁ - předsedkyně Parlamentu ČR, navštívila Velkopavlovické vinobraní (3.9.2011)

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Miroslava Němcová s manželem navštívila opět po roce Velkopavlovické vinobraní. Společně se starostou Velkých Pavlovic Ing. Pavlem Procházkou, senátorem Ing. Janem Hajdou, starostou Ždírce nad Doubravou Janem Martincem a farářem P. Markem Kardaczynskim oficiálně zahájila tradiční velkopavlovické slavnosti vína, burčáku, folklóru a rodiny.

Paní poslankyně byla srdečně přizvána k účasti na přijetí perkmistra starostou u radnice, kde se mohla stejně jako v loňském roce pokochat pohledem na početný průvod krojovaných městem.

Poté následovala krátká beseda v radničním podkroví, kde proběhlo setkání s představiteli města a také s vinařem Radkem Balounem. Paní Němcová podepsala několik lahví tohoto věhlasného vinařství, které budou uloženy v archivu a v budoucnosti poslouží na dražbách pro dobročinné účely. Z radnice se návštěva odebrala k prohlídce turistického areálu Nad Zahradami s rozhlednou Slunečná.

Další zastávkou paní předsedkyně Němcové na cestě po jižní Moravě byla návštěva Světového festivalu ledových a slámových vín v Lednici.

Ing. Zdeněk Karber

Návštěva Miroslavy Němcové na Velkopavlovickém vinobraní // Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

 


zpět do novinek