Májové putování po Modrých Horách (21.5.2011)

Již potřetí se v sobotu, dne 21. května 2011, vydaly stovky turistů a cykloturistů poznávat jarní krásu Modrých Hor. Kdo k nám zavítal a k akci se připojil, jistě nelitoval. Dobře značená trasa a otevřené vinné sklepy nabízející degustace jsou vítaným lákadlem pro návštěvníky. A když se k tomu ještě přidá nádherný prosluněný den, nezbývá než dodat „značka ideál“.

Každý, kdo si zakoupil na razítkovacím stanovišti pod rozhlednou Slunečná ve Velkých Pavlovicích startovací balíček, obdržel nezbytný razítkovací průkaz s propozicemi cyklovýšlapu. Ten obsahoval mapku trasy, seznam a stanoviště dalších pěti razítkovacích míst, seznam otevřených vinných sklípků, a další nezbytné informace.

Dále si každý mohl hned na startu obléci slušivé modré tričko s bílým logem Modrých Hor, zavěsit si krk žlutou taštičku určenou pro uložení jak tištěných propagačním materiálů, ale především potřebné skleničky na víno a dle mapy vyrazit do terénu.

Trasa Májového putování po Modrých Horách vedla po ose vyznačené cykloturistické trasy Modré Hory, jež je v terénu velmi kvalitně a přehledně vytyčena tradičními a osvědčenými žlutými značkami. Cyklisté, ale i pěší turisté, měli za úkol nasbírat všech šest razítek, aby se dostali do lákavého večerního slosování o vinné ceny.


 Příště v Modrých Horách nashledanou!

 

Májové putování po Modrých Horách // Foto © 2011 Ing. Přemysl Pálka


zpět do novinek