Májová sobota lákala k cyklotoulkám po Modrých Horách (18.5.2013)

Telegraficky ze zahájení akce... V sobotu dopoledne, dne 18. května 2013, bylo na nádvoří Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích zahájeno třetí pokračování deseti dílného seriálu s názvem KRAJEM VÍNA 2013, který je věnován cykloturistice s chutí vína na jihu Moravy a to pro všechny věkové kategorie. Podtitul dnešní akce nese pro nás již zažitější název „Májové putování po Modrých Horách“, tedy především po obcích pořádajícího dobrovolného spolku - Velkých Pavlovicích, Němčičkách, Bořeticích, Kobylí a Vrbici. 

Hojný počet účastníků, příznivců cykloturistiky, pěší turistiky, ale především vína, přivítal Ing. Pavel Procházka, starosta města Velké Pavlovice a Ing. Luboš Kala za spolu pořádající Nadaci Partnerství – Greenways.

Pan starosta poukázal na novinky a zajímavosti našeho městečka, které by si neměli turisté nechat ujít. Kupříkladu právě budované Biocentrum Zahájka, atraktivní i kontroverzní tančící sklepy uličky Pod Starou Horou, novou naučnou stezku Deset zastavení v kraji vína a meruněk a nezapomněl pozvat ani na rozhlednu Slunečná, která je zároveň i jedním z razítkovacích míst celodenní sportovní akce.

Účastníky, kteří měli možnost vybrat si dle své fyzické zdatnosti hned ze tří alternativ okruhů o délkách tras 15, 24 a 40 kilometrů, čeká krásný bohatý program a to nejen s tradičními ochutnávkami vín v malebných sklepních uličkách. Každá obec po celé trase cykloakce nabízí spousty dalších neméně atraktivních důvodů k zastavení, pobavení se, poučení a samozřejmě i k možnosti nevšedních gurmánských zážitků.

Tomu, komu se podaří projet všemi razítkovacími místy, čeká v cíli putování a po odevzdání soutěžního pasu zařazení do slosování o lákavé cenyvína z regionu a cyklodoplňky Moravských vinařských stezek.

Pokud se dnešním účastníkům Májového putování po Modrých Horách zalíbí tato akce natolik, že se rozhodnou zúčastnit se alespoň pěti akcí z celkových deseti celého seriáluvíce informací naleznete po kliknutí ZDE, budou mít jedinečnou možnost vyhrát hlavní cenu seriálu kolo Amulet, dresy Moravských vinařských stezek od KALAS Sportswear nebo cyklonavigace Smart Maps.

Tak to už určitě stojí za to!

Karolína Bártová

Májové putování Modrými Horami // Foto © 2013 Ing. Přemysl Pálka


zpět do novinek