ITF SLOVAKIATOUR 2010 - Senickému stánku vládl kunovský vodník (21. až 24.1.2010)

Ve dnech 21. až 24. ledna 2010 se konal ve výstavním a kongresovém centru Incheba Expo Bratislava 16. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour 2010. První den veletrhu ITF Slovakiatour je určen především odborné veřejnosti a politické reprezentaci. Ve čtvrtek 21. ledna 2010 veletrh navštívil i slovenský prezident Ivan Gašparovič.

Naše partnerské město Senica se zde prezentovalo v samostatném stánku a stejně jako my jsme přizvali senické na Regiontour 2010 do Brna, seničtí pozvali nás do Bratislavy.

Tak jako každoročně zde Senica, co by jedno z nejvýznamnějších center vinařského regionu Záhorie, vsadila na své největší na nejoblíbenější turistické „taháky“. Neodmyslitelně mezi ně patří řada nejrůznějších sportovních zázemí v čele s nedalekou Kunovskou přehradou, která zde nabídla netradiční novinku.

Od letošního roku se můžete setkat ve vodách na březích jmenované přehrady s vodníkem! Ale žádné obavy, pod hladinu vás ani vaše dětičky nestáhne. Je to veselý zelený mužíček, od kterého se můžete maximálně dočkat milého úsměvu a nebo létajícího nafukovacího balónku. Ty také rozdával na bratislavském veletrhu a světe div se, největší ohlas vyvolaly u dospívající mládeže, která se mohla doslovně přetrhnout, aby se společnou fotografií se senickým vodníkem balónek ukořistila :-).

Nebylo však veselo jen u pultíku obsluhovaného kunovským vodníkem. Také stanoviště našeho městečka bylo chvílemi doslova v obležení. Návštěvníky sem lákala především chuť vyhlášených velkopavlovických vín, která si i za hranicemi našeho státu získávají stále větší oblibu a stávají se naším věhlasným artiklem. Slovenští hosté ochutnali vína z produkce Vinařství Ing. Josef Procházka, Vinařství Pavel Halm a Vinařství K + P Reichman, jež se zde ve čtvrtek osobně prezentovalo.

Podle našeho očekávání byla pro naše slovenské sousedy největším překvapením stánku Velkých Pavlovic nová rozhledna Slunečná s přilehlým turistickým areálem. Mnozí si ji na propagačních letácích s obdivem prohlíželi s předsevzetím, že ji co nejdříve navštíví. Velké Pavlovice mohou tedy v nadcházející turistické sezóně očekávat „turistickou invazi“ ze Slovenska!

Karolína Bártová

ITF SLOVAKIATOUR 2010 Bratislava // Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber


zpět do novinek