HOREM KOLEM DOLEM krajinou víno rodící (4.7.2010)

Horký nedělní den prvního a zároveň také prodlouženého prázdninového víkendu, patřil ve Velkých Pavlovicích pilotnímu ročníku naučně-společenského cyklovýšlapu s vtipným, především však neskonale výstižným názvem HOREM KOLEM DOLEM. Trasu po vinařských tratích v katastru města bylo nejvhodnější pokořit na horských kolech. Nedivte se, jsme přeci v Modrých Horách!

Náročný sportovní zážitek, umocněný neúnavně spalujícím sluncem, si nenechali ujít dospělí jedinci, ale také děti. Všechny čekal značně zvlněný terén ve formě neupravených stezek, u nás řečených „polňaček“, tedy příjezdových komunikací mezi vinicemi a poli. Na oplátku za heroický výkon se všem zúčastněným otevíraly během jízdy neskutečně nádherné a neobvyklé výhledy do krajiny a také se dověděli spousty zajímavého na pěti připravených zastávkách.

Na těchto místech byly pro účastníky akce připraveny informační panely o místním vinařství, zde pěstovaných odrůdách révy vinné, fauně, flóře, historii a mnohé další. Zároveň tato stanoviště sloužila jako občerstvovací stanice, pro zájemce vinné i nevinné !

Akce HOREM KOLEM DOLEM byla zahájena dne 4. července 2010 v 11.00 hod. před velkopavlovickou radnicí a po zdolání náročné trasy končila v turistickém areálu Nad Zahradami s rozhlednou Slunečná. Možné bylo absolvovat dva okruhy. Ti zdatnější si naservírovali plnou porci o 25 kilometrech, menší jedlíci si vychutnali poloviční menu o 10 kilometrech.

Zdařilý cyklovýšlap byl zrealizován za podpory Vinařského fondu. Hlavním pořadatelem bylo občanské sdružení JPK ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice.

Karolína Bártová

Horem kolem dolem - cyklovýlet pod Slunečnou // Foto © 2010 František Kobsa


zpět do novinek