HOREM KOLEM DOLEM 2012 * videoreportáž (7.7.2012)

Občanské sdružení Jistota Pavlovické Kvality za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice připravilo na 6. červenec 2012 v pořadí již třetí ročník naučně–společenského cyklovýšlapu s trasou po vinařských tratích v katastru města HOREM KOLEM DOLEM.

Zdatní cyklisté, které láká zdolávání překážek ve formě neupravených stezek, se vydávají do vinařských tratí poznávat vína z druhé strany a to ze strany vinice. Na trase v délce 25 km poznávají krajinu, kde se rodí znamenitá velkopavlovická vína. Projedou se mezi hlavičkami révy vinné i po cestách kudy chodí vinohradníci do svých vinic.

Cyklisté se mohou na vlastní oči přesvědčit, že práce vinohradníka není vůbec lehká. Jen někteří zvládnou v potu tváře vyšlapat až na samotný vrchol vinohradu splývajícího na horizontu s nebesy, letos bez jediného mráčku. Odměnou pro všechny jsou nádherné a neobvyklé výhledy do krajiny.

Nebyli bychom ve Velkých Pavlovicích, abychom na jednotlivých stanovištích, kterých bylo celkem pět, neochutnali naše znamenitá vína z viničních tratí, která v sedlech bicyklů poznáváme.

Vychlazené Rosé, Moravský muškát, Aurelius, Frankovka, to jsou odrůdy, které obzvláště chutnají v přírodě, ve vinorodé krajině.

Miroslav Grégr

Naučně-společenský výšlap HOREM KOLEM DOLEM 2012 - III. ročník
* videoreportáž otevřete kliknutím ZDE


zpět do novinek