Děti se vydaly po stopách pytláka Floriána (23.6.2015)

neděli 21. června se konal další ročník dětského dne pořádaného Mysliveckou jednotou k Červnu - měsíci myslivosti. Myslivci se touto nenásilnou a veskrze příjemnou formou snaží děti seznámit s přírodou kolem nás a se základy ekologie.

Start letošního ročníku se kvůli slabé dešťové přeháňce a silnému větru trochu zpozdíl, ale potom už vše probíhalo jako na drátku. Děti poznávaly nejznámější rostliny a zvířata, určovaly, který odpad do přírody nepatří a jak se má třídit a recyklovat, hmatem poznávaly nejrůznější předměty a nakonec si vyzkoušely hod patronou na cíl - tedy na pytláka Floriána.

Za odměnu za splněné úkoly pak dostaly drobné dárečky, zastřílely si ze vzduchovky na terč a za vydatné pomoci rodičů si na ohništi opekly vynikající špekáčky. Všichni si kromě špekáčků pochutnávali také na meruňkách, které daroval Jan Krejčiřík a na sladkých moučnících, které jako vždy přinesly maminky dětí na výměnu za špekáček a kávu. Pečivo ke špekáčkům darovalo Pekařství Jitka Pláteníková, kterému tímto Myslivecká jednota děkuje.


I když se začátek odpoledne tvářil všelijak, nakonec se počasí umoudřilo, u ohniště na myslivně se krásně sedělo a povídalo a domů se nikomu nechtělo.

Věra Procingerová

 


 

Fotogalerii z dětského dne - PO STOPÁCH PYTLÁKA FLORIÁNA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

Foto © 2015 Věra Procingerová


zpět do novinek